IQ ПОКЕР ПОРТАЛ
За да видете целия сайт,моля регистрирайте се
To view the entire site, please register


IQ ПОКЕР ПОРТАЛ
За да видете целия сайт,моля регистрирайте се
To view the entire site, please register


IQ ПОКЕР ПОРТАЛ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

IQ ПОКЕР ПОРТАЛ

САМО ЗА ИНТЕЛИГЕНТНИ ХОРА
 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход
Freerolls on 4donk.com Hi PLAYERS, we d like to invite You to join 4 in 1 multiplatform poker room called 4donk poker. We have now extended 4€ no deposit poker bonus. All countries are ok to get it. Please follow these steps to get your bonus: 1) Open an Account on 4Donk 2) Enter Promo Code: 0reg-peterk (0= ZERO) 3) Send I.D./ Passport to docs@4donk.info (ask for 4 euros for free) 4) Send Proof of Adress (Bank Statement/ Utility Bill etc) to docs@4donk.info 5) START PLAYING on 4Donk.com

 

 Покер стратегия: игра на проекто ръце

Go down 
АвторСъобщение
Admin
Admin
Admin


Брой мнения : 998
Join date : 07.01.2011
Age : 46
Местожителство : Сливен

Покер стратегия: игра на проекто ръце Empty
ПисанеЗаглавие: Покер стратегия: игра на проекто ръце   Покер стратегия: игра на проекто ръце Icon_minitime5th Февруари 2011, 14:53

Ерик Рамзи


Играенето на проекто ръце е нещо, с което изглежда много хора изпитват трудности. В резултат на това, аз реших да ви запозная с това как аз играя моите проекто ръце.

Преди всичко искам да спомена, че съм доста агресивен играч. Обичам да поемам инициативата в ръката. Това е просто поради причината, че ако само плащате, ще можете да спечелите пота с най-добрата ръка, докато със залагане (или рейзване), вие все пак имате шанса да накарате опонента ви да се откаже от ръката си и да приберете пота (в останалата част от статията аз ще се отнасям към това със съкращението FE, което идва от Fold Equity (Стойност на хвърлянето – шансът, противникът ви да се откаже от ръката си). Ако трябва да опиша играта си на проекто ръце, общо казано ще изглежда така: Трябва да съм инициаторът в ръката или изобщо да не играя.

Една от най-големите грешки, които се правят преди флопа е изборът на ръка. Ръка като {k-Diamonds}{j-Spades} може да изглежда много добре, но обикновено е лесна за хвърляне. Защото хората имат навика да играят много от тези ръце (от различна боя за най-силният възможен стрейт) и често попадат в ситуации, където флопа е лош, или имат слаба проекто ръка (като „gutshot" или OESD - отворен проекто стрейт) и тогава си нямат никаква идея как да изиграят тази ръка по печеливш начин. Следователно, като начинаещ играч, вие трябва да избягвате да играете този тип ръце. Ръка като {7-Hearts}{8-Hearts} е много по-лесна за игра, отколкото ръце от горния пример, защото знаете точно какво имате.

Засега това е за играта преди флопа. Сега искам да обсъдим различните видове проекто ръце и различните начини да се изиграят възможно най-добре. Според моята преценка има 3 вида проекто ръце. Тези три категории са много различни една от друга и следователно трябва да се занимаем по отделно с всяка от тях.

Първата категория е относително проста – лошата проекто ръка. Това включва проекто ръце като „gutshots" ({10-Spades}{j-Diamonds} на борд {7-Hearts}{8-Clubs}x) или идиотският край на OESD, на борд, на който има голяма вероятност за по-голям стрейт ({7-Clubs}{8-Clubs} на борд {9-Hearts}{10-Diamonds}х). Единственото нещо, което трябва да правите с тези видове проекто ръце е да ги хвърляте! Вероятността да хванете е малка или шансът да държите най-добрата ръка, когато хванете е малък или пък вашата ръка става толкова очевидна, когато хванете и така ръката ви ще бъде печеливша в много редки случаи. Разбира се, има и изключения към това правило, когато опонентът ви залага много малко (давайки ви перфектните пот шансове да платите), или е такова магаре, че така или иначе ще ви се изплати, ако играете, но главно хвърляйте тези ръце възможно най-бързо.

Втората категория са приемливите и добрите проекто ръце, като OESD от горната страна на стрейт, или (nut) проекто флъш. Това са най-трудните ръце за игра, защото има много фактори, които определят това как да изиграете ситуацията. Най-важният фактор е (доста странно според някои), не толкова вашата ръка, колкото тази на опонента ви. Аз не винаги ще чек-рейзвам с моя OESD и ще залагам с моя проекто флъш. Това зависи само от моя опонент. Както има различни категории проекто ръце, така според мен има и 3 вида играчи в тези случаи.

Срещу наистина слабите играчи, аз обикновено (противно на моята игра), решавам да играя много пасивно и просто да плащам. Правя това, за да задържам пота малък и защото този тип играчи почти никога не се отказват от ръка (топ чифт често ще бъде достатъчен, за да плати или влезе all-in). Следователно, аз нямам FE с тези играчи (една от най-важните причини да залагам/рейзвам), но играта ще ми се изплати до край, ако аз хвана.

Втората категория играчи са тези, които играят разумен покер, но не са в действителност играчи, от които трябва да се плашите. Тези играчи осъзнават това, че ако аз пасивно плащам на флопа и търна и тогава на ривъра дойде флъш карта, след което правя залог, то аз вероятно съм на проекто ръка и съм хванал своя флъш. Срещу такъв тип играчи е важно да разнообразявате двата различни аспекта и да ги комбинирате (пот контрол и заблуда), така че вашият противник няма да ви постави автоматично на проекто ръка, но в същото време няма да позволите пота да стане прекалено голям. Начин, по който обичам да правя това е с пасуване/плащане на пота и след това залагане на търна (ако съм извън позиция). Това поведение не е типично за игра с проекто ръка и не много играчи ще ви сложат на такава, ако играете така. Това, което трябва да правите е не много голям залог търна, може би малко повече от половината пот. Много противници няма да знаят дали да приемат това като слабост, или като сила и просто ще ви платят, за да видят какво ще се случи на ривъра. Като играете по този начин, вие сте маскирали вашата ръка и сега виждате евтино ривъра. Друго, което трябва да знаете е, че ако опонентът ви рейзне на търна, тогава почти никога не можете да платите този рейз. Това е един от рисковете, които трябва да поемете. Има още начини да комбинирате тези фактори, така че пробвайте няколко различни поведения по време на ръката и вижте кое ще ви допадне на вас. Много играчи правят рейз на флопа и виждат безплатна карта на търна, но след като толкова много играчи правят това с проекто ръце, това не добавя заблуда към вашата ръка и дори да хванете, не очаквайте ръката да ви се изплати, както вие сте искали.

Третата и последна категория са добрите играчи на масата, които вие уважавате и които (да се надяваме) ви уважават също. Ако съм на проекто ръка срещу такъв тип играчи, аз играя много агресивно. Тези играчи са способни да се откажат от топ чифт или по-висок чифт от картите на борда, което ви дава малко FE и това отново увеличава вашата очаквана печалба (EV) от този стил на игра. Тези играчи знаят, че когато вие просто платите залог на проекто борд, вие най-вероятно сте на проетко ръка, така че това не е най-доброто нещо, което може да направите. Най-доброто поведение срещу този вид играчи е залог/плащане и залог на търна (извън позиция), или залог/рейз на флопа, залог на търна (от позиция), за да покажете колкото се може повече сила. Като играете по този начин, вашият опонент никога няма да ви постави на проекто ръка и ако се случи опонентът ви да има ръка, която е достатъчно добра да стигне до ривъра (което няма да се случва често с тези играчи, ако те нямат никаква информация за вас) и когато хванете, играта напълно ще ви се изплати. Но най-добрата страна на играта срещу този вид играчи е вашата FE. Тези играчи са способни да се откажат от толкова много ръце и вие наистина може да използвате това. Но не правете това прекалено често и веднъж като стигнете до показване на картите (showdown), трябва да смените начина си на игра с проекто ръка, за да останете непредвидими. Ако те знае как сте изиграли ръката си, когато сте били на проекто ръка, направете същото, когато сте с чудовищна ръка. Правите това, защото вашата FE става много по-малка, след като опонентът ви е видял колко агресивно играете с проекто ръце.

И сега, последната категория проекто ръце са комбинираните, това са най-добрите проекто ръце, например OESD (отворен проекто стрейт - open ended straight draw) или затворен проекто стрейт, заедно с проекто флъш. С този вид ръце е важно да се опитате да вкарате колкото е възможно повече пари в пота. Единственото изключение може да бъде срещу много лоши играчи (играчи от категория 1). Срещу тези играчи имаме много по-добра EV, ако просто платим и заложим, когато хванем. Срещу всякакъв друг тип играчи, ние искаме да заложим всички чипове колкото е възможно по-бързо. Причината за това е, че тези проекто ръце са точно толкова силни, колкото направената ръка на флопа от вашия опонент. Ако флопнете OESD + проекто флъш и сте изправени пред по-голям чифт това, което аз обикновено бих направил срещу играчи от категория 2 е просто да вкарам всичките си чипове. Ние сме фаворитите при почти всяка ръка, която противникът може да има и понеже този вид опоненти ще се отказват от време на време от ръката си, този ход определено е +EV. Това е, защото ние сме почти 50-50 или с по-добри шансове за спечелване на пота, но също така ще прибираме пота и всеки път, когато опонентът ни се откаже. Причината, поради която аз правя това е, понеже веднъж като стигнем до търна, шансът за победа намалява значително. С този тип ръце, вие искате да видите търн и ривър картите. Да вкарате всичко на пота очевидно може да се направи само, ако дотогава пота е достигнал приемливи стойности, така че да може да спечелите нещо, дори ако всички се откажат. Пример за това са потове, които са били ри-рейзнати преди флопа, или пот с префлоп рейз и C-bet на флопа. Няма смисъл да вкарвате $25 в пот от $1, защото парите, които ще спечелите, дори всички противници да се откажат, не си заслужават опита.

Сега, след като обсъдихме различните видове проекто ръце, остана едно нещо, което трябва да дискутираме относно тях; играта на проекто ръце в мулти пот. Съществен елемент тук за моето решение е силата на моята проекто ръка. Най-добрият възможен проекто флъш например е много по-добър от идиотския край на проекто стрейт, с който съм сигурен, че сте запознати. Нещото, което искам да обясня е, че когато играч точно до вас също е на проекто ръка, силата на вашата проекто ръка е най-важна за вашето решение (противоположно на това, което казах по-рано, че вашият опонент е по-важен от вашата ръка). Ако стоите с относително слаба проекто ръка, като проекто флъш без Асо, или долният край на проекто стрейт, искате да се отървете от всички други проекто ръце. От друга страна, ако имате добра проекто ръка (Ax проекто флъш), няма да имате нищо против още някой с проекто флъш също да ви плати. Това са този тип ръце, които наистина ще ви се отплатят, ако наистина хванете (и вашият противник на проекто ръка също хване, но е с по-слабата). Друго предимство на плащането в мулти пот, вместо рейзването е това, че може играч след вас да рейзне и вие също ще може лесно да платите този рейз, ако всички преди вас са го направили и така ще имате перфектните пот шансове.

Нека набързо да сумирам всичко: В мулти пот рейзвате със слабите проекто ръце и плащате със силните (може би точната противоположност на това, което сте очаквали да ви посъветвам). Надявам се тази статия да ви е полезна и да сте научи нещо от моя начин на игра с проекто ръце. Успех по масите!


Върнете се в началото Go down
https://bulcar.bulgarianforum.net
 
Покер стратегия: игра на проекто ръце
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Полицията разбива нелегална покер игра
» Покер Урок: Продължителност на играта
» Покер Спонсориране
» ПОКЕР КАЛКУЛАТОР
» Лий Джоунс: Два покер инцидента

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
IQ ПОКЕР ПОРТАЛ :: ПОКЕР СТРАТЕГИИ-
Идете на: